Modelio

Prywatne opinie i porady dotyczące stylu ubierania się i najnowszych trendów mody.

Co zamiast garnituru?

Co zamiast garnituru?

Od pewnego czasu w świecie mody coraz większą popularnością cieszą się stylizacje, które odbiegają od klasycznego, formalnego dress code’u. W dzisiejszych czasach nie jest już konieczne noszenie garnituru na co dzień, nawet jeśli praca wymaga stosowania stroju formalnego. W dzisiejszym artykule chcielibyśmy przedstawić kilka propozycji, co zamiast garnituru może być stosowane jako codzienny strój do pracy, a jednocześnie pozwoli zachować profesjonalny wygląd.

1. Marynarka i spodnie chino

Jeśli Twoja praca wymaga stosowania stroju formalnego, a jednocześnie zależy Ci na komforcie i swobodzie ruchów, zamiast klasycznego garnituru możesz założyć marynarkę oraz spodnie chino. To połączenie pozwoli Ci na wyglądanie elegancko, ale jednocześnie nie będzie krępować Twojego ruchu. Możesz zestawić jasną marynarkę z granatowymi spodniami, albo wybrać ciemniejsze odcienie, takie jak granatowa marynarka z beżowymi spodniami.

2. Stylizacja smart casual

Jeśli Twoja praca nie wymaga stosowania stroju formalnego, a jednocześnie zależy Ci na eleganckim wyglądzie, możesz wybrać stylizację smart casual. Obejmuje ona zestawienie elementów formalnych, takich jak koszula, z mniej formalnymi elementami, na przykład jeansami. Możesz połączyć koszulę z marynarką, ale zamiast klasycznych spodni możesz założyć ciemne jeansy. To połączenie pozwoli Ci na wyglądanie elegancko, ale jednocześnie poczujesz się swobodniej niż w klasycznym garniturze.

3. Koszula i sweter

Jeśli zależy Ci na komforcie, a jednocześnie chcesz wyglądać elegancko, koszulę możesz zestawić ze swetrem. Możesz wybrać klasyczny golf, lub bardziej casualowy, z grubszego materiału. Jeśli chcesz podkreślić swoją sylwetkę, możesz założyć dopasowaną koszulę oraz dopasowany sweter. Możesz połączyć koszulę i sweter z ciemnymi spodniami, lub jeansami.

Sprawdź:   Co powinna mieć w szafie 50 latka?

4. Klasyczna koszula i spodnie zamszowe

Jeśli zależy Ci na eleganckim wyglądzie, ale nie chcesz nosić garnituru, koszulę możesz zestawić ze spodniami zamszowymi. To połączenie jest bardziej casualowe niż klasyczny garnitur, ale jednocześnie pozwala na zachowanie eleganckiego stylu. Możesz wybrać klasyczną, białą koszulę oraz ciemne spodnie zamszowe, na przykład w kolorze brązowym lub granatowym. Uzupełnieniem tej stylizacji może być skórzana kurtka lub elegancki płaszcz.

Często zadawane pytania

Jakie dodatki mogę wybrać do mojej stylizacji zamiast garnituru?

Możesz wybrać klasyczne dodatki, takie jak krawat lub muchę, ale jeśli chcesz zachować swobodę ruchów, możesz zdecydować się na elegancką apaszkę lub szalik.

Czy stylizacja bez garnituru jest akceptowalna na ślubie?

To zależy od wybranej przez parę młodą dress code’u na ślubie. Jeśli para młoda nie wymaga stosowania stroju formalnego, możesz zdecydować się na elegancką stylizację bez garnituru. Jednak jeśli wymagany jest strój formalny, wówczas warto zdecydować się na klasyczny garnitur.

Jakie buty mogę wybrać do mojej stylizacji bez garnituru?

Możesz wybrać eleganckie buty, takie jak oksfordki lub derby, ale jeśli chcesz zachować swobodę ruchów, możesz zdecydować się na mokasyny lub loafersy.

Równie ciekawe tematy