Modelio

Prywatne opinie i porady dotyczące stylu ubierania się i najnowszych trendów mody.

Porady

Jak szybko i skutecznie zrobić porządek w szafie?

Jak szybko i skutecznie zrobić porządek w szafie?

Chciałabyś uporządkować swoją szafę, ale nie wiesz, jak się do tego zabrać? Przeczytaj nasz artykuł, z którego dowiesz się, co musisz zrobić w pierwszej kolejności! Podpowiadamy też, jak szybko i skutecznie posegregować ubrania. Zapraszamy do lektury!

 

Utrzymanie porządku w szafie wielu osobom stwarza problem. Przyczyną takiej sytuacji może być nadmiar posiadanych ubrań! Dlatego warto dowiedzieć się, jak je skutecznie segregować!

Porządek w szafie – od czego zacząć?

Postanowiłaś zrobić porządek w szafie i zastanawiasz się, od czego zacząć? W pierwszej kolejności wyciągnij z niej wszystkie rzeczy. Opróżnij dokładnie każdą półkę i szufladę, następnie odkurz lub po prostu przetrzyj kurz. Dzięki temu odświeżysz wnętrze, a świeżo wyprane ubrania na dłużej zachowają ładny aromat.

Jak segregować ubrania?

Po umyciu szafy możesz przystąpić do układania ubrań, ale musi być to poprzedzone segregacją. Najprostszym sposobem jest podzielenie odzieży na trzy grupy:

  • ubrania, które nosisz na co dzień – te rzeczy możesz od razu układać w szafie;
  • ubrania, które nosisz od czasu do czasu – zastanów się, czy nadal są ci potrzebne;
  • ubrania, których ani razu nie miałaś na sobie lub które ci się nie podobają bądź są zniszczone – musisz się ich pozbyć.

Podobnie możesz zrobić z kosmetykami. Sprawdź między innymi terminy ważności, ponieważ może się okazać, że dawno kupiona woda termalna nie nadaje się już do użytku.

Co zrobić z niepotrzebnymi ubraniami?

Nie wiesz, co zrobić z ubraniami, których już nie potrzebujesz? Masz wiele możliwości. Jeśli odzież jest w dobrym stanie, nie jest zniszczona, to możesz ją sprzedać za pomocą jakiejś platformy sprzedażowej. Ten sposób jest bardzo popularny, coraz modniejsze staje się kupowanie ubrań używanych. Kolejnym rozwiązaniem jest oddanie odzieży do komisu ubraniowego, w którym od razu dostaniesz za nie pieniądze. Niepotrzebne rzeczy możesz także oddać potrzebującym, na przykład na ogólnopolskie zbiórki odzieży lub dla konkretnej osoby znajdującej się w trudnej sytuacji.

Jak dbać o porządek w szafie – najlepsze wskazówki

Zrobiłaś porządek, ale jesteś pewna, czy będziesz w stanie go utrzymać? Oto kilka cennych wskazówek:

  • nie odkładaj rzeczy na później (za małych lub za dużych), bo po jakimś czasie i tak staną się one dla ciebie nieatrakcyjne;
  • nie gromadź ubrań domowych (rozciągniętych lub z dziurami), ich duża ilość powoduje bałagan;
  • nie zbieraj nietrafionych odzieżowych prezentów, upływ czasu nie sprawi, że zaczną ci się podobać;
  • pozbądź się sentymentu do ubrań;
  • wyciągnięte ubranie zawsze odkładaj na swoje miejsce;
  • zadbaj o ładny zapach w szafie, pomocny może być na przykład olejek herbaciany lub sosnowy.

Jak rozsądnie kupować nowe ubrania?

Jak rozsądnie kupować nowe ubrania? Przede wszystkim musisz najpierw określić, czego ci brakuje w danej chwili. Stwórz przemyślaną listę najpotrzebniejszych ubrań. Będąc na zakupach, nie możesz kupić niczego spoza tej listy. Bardzo ważne jest również to, żeby nie kupować kilku podobnych ubrań lub takich samych w kilku kolorach. Jest to gromadzenie odzieży, a im większa ilość, tym większy bałagan. Istotne jest także to, żeby unikać zakupu ubrania w złym rozmiarze z nadzieją, że w szybkim czasie dokona się przemiany swojej sylwetki.

 

Sprawdź:   Dlaczego odzież lekarska powinna być wygodna?

Teraz już wiesz, że zrobienie porządku w szafie wcale nie musi być czasochłonne ani męczące. Wystarczy, że dostosujesz się do naszych wskazówek! Pamiętaj, tylko żeby nowe rzeczy kupować tylko wtedy, gdy będą one naprawdę tobie potrzebne.Równie ciekawe tematy

Share this post

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *