Modelio

Prywatne opinie i porady dotyczące stylu ubierania się i najnowszych trendów mody.

Bez kategorii

Jaką sukienkę wybrać na ślub cywilny?

Jaką sukienkę wybrać na ślub cywilny?

Wybór sukienki do ślubu kościelnego zwykle nie stanowi większego problemu, czego nie można powiedzieć o sukienkach do ślubu cywilnego. Bez względu na miejsce zaślubin, każda panna młoda chce wyglądać efektownie, robiąc wrażenie na gościach. Jaką sukienkę warto wybrać do ślubu cywilnego?

Miejsce zaślubin, a wybór sukni

Jeszcze do niedawna ślub można było wziąć wyłącznie w Urzędzie Stanu Cywilnego. Jedynie w konkretnych przypadkach urzędnik mógł udzielić ślubu w innym miejscu. Kilka lat temu sytuacja uległa zmianie i obecnie para młoda może ślubować w innego typu miejscach, także w plenerze. Warto więc wybrać suknię w zależności od tego, gdzie odbędą się zaślubiny. Jeśli tradycyjnie wybraliśmy urząd, dobrze sprawdzą się długie, wieczorowe suknie. Tymczasem w przypadku ślubów plenerowych lepszym wyborem będą krótsze sukienki, na przykład o kroju midi. Nie będą utrudniały ruchów, a jednocześnie nie pobrudzą się. Na ślub w plenerze idealnie sprawdzi się sukienka w stylu boho, zwłaszcza jeśli przysięga będzie złożona na łące czy w parku.

Biała suknia do ślubu cywilnego? Dlaczego nie!

Niektóre panny młode chciałyby pójść do ślubu cywilnego w tradycyjnej, białej sukni. Przyjęło się, że jest ona zarezerwowana na ślub kościelny, jednak w praktyce nie ma żadnych przeciwwskazań, aby założyć ją także na ślub cywilny. Panna młoda, w celu zakupu sukni, może wybrać się do profesjonalnego salonu sukien ślubnych. Warto mieć na uwadze, że kreację należy zamówić z minimum półrocznym wyprzedzeniem, tyle bowiem średnio czeka się na jej uszycie. Do tradycyjnej sukni trzeba będzie dobrać odpowiednie dodatki, na przykład welon czy okrycie wierzchni, szczególnie jeśli wesele odbywa się jesienią bądź zimą. Obecnie panna młode mogą wybierać wśród różnego typu sukien ślubnych – począwszy od tych tradycyjnych, na nowoczesnych sukniach vintage bądź w stylu boho kończąc. Możliwości jest też wiele jeśli chodzi o kolory. Tradycyjna suknia ślubna jest biała, lecz obecnie panny młode często decydują się na suknię w kolorze ecru, pudrowego różu czy śmietanki.

Sprawdź:   Najlepsze książki o przedłużaniu i stylizacji rzęs – podręczniki dla profesjonalistów i pasjonatów

Ile kosztuje suknia ślubna?

Ceny sukien na ślub cywilny są różne, w zależności od tego, na jaki dokładnie model się zdecydujemy. Jeśli wybierzemy suknię ze sklepów sieciowych, to zapłacimy za nią około 150-200 zł i jest to najbardziej ekonomiczna opcja. Tymczasem suknie ślubne z butików będą już nieco droższe – zwykle kosztują one minimum 300-500 zł. Najdroższe będą suknie z salonów, których ceny wynoszą nawet kilka tysięcy złotych. Panny młode często nie wiedzą, w jaki sposób sfinansować zakup kreacji, zwłaszcza jeśli marzy im się coś z wyższej półki. Nie trzeba jednak rezygnować z własnych marzeń – wystarczy sięgnąć po szybki kredyt, który pomoże pokryć wydatki związane z zakupem sukni ślubnej. Możliwy jest także kredyt po 1 miesiącu pracy, o który można wnioskować przez internet. Kupując suknię ślubną, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na własne upodobania oraz preferencje, a nie wyłącznie na cenę, która czasami potrafi być bardzo wysoka. 

Więcej informacji na ten temat możesz znaleźć na stronie: Saverium.pl

Równie ciekawe tematy

Share this post

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *