Modelio

Prywatne opinie i porady dotyczące stylu ubierania się i najnowszych trendów mody.

Porady

Jakie oprawki okularów są obecnie modne i odmładzają?

Jakie oprawki okularów są obecnie modne i odmładzają?

Odpowiednio dobrane okulary pomagają nie tylko korygować wadę wzroku, lecz również sprawiają, że wyglądamy o wiele młodziej. Jednocześnie warto mieć świadomość, że źle dopasowane okulary przynoszą odwrotny skutek, czyli zamiast odmładzać – postarzają. Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze oprawek, aby odjąć sobie optycznie kilka lat?

Przezroczyste oprawki – hit ostatnich lat

W ciągu ostatnich kilku lat największą popularnością w różnych grupach wiekowych cieszą się okulary z przezroczystymi oprawkami. Są one bardzo praktyczne, gdyż pasują do niemal każdej stylizacji, zarówno sportowej, jak i eleganckiej. Ich największym atutem jest jednak fakt, iż odejmują lat, przez co wyglądamy w nich znacznie młodziej. Należy spełnić tutaj jeden warunek, a mianowicie odpowiednio dobrać ich kształt. W tym aspekcie kierujemy się przede wszystkim profilem naszej twarzy oraz jej kształtem – dzięki temu wybierzemy okulary, w których zawsze będziemy czuć się pięknie, świeżo i przede wszystkim młodo.

Oprawki w żywych kolorach lub dopasowane do koloru włosów

Młodszy wygląd pozwalają osiągnąć także oprawki, które dopasowane są do koloru włosów bądź w przypadku mężczyzn do koloru brody. Oznacza to, że osoby z ciemnymi włosami lepiej wyglądają w czarnych bądź brązowych oprawkach, natomiast blondyni powinni wybierać modele w jasnych barwach. Ciekawą propozycją są okulary Ray Ban, dostępne w różnych wersjach kolorystycznych. Tymczasem ci, którzy wolą nieco bardziej fantazyjne kolory, mogą postawić na oprawki mocno rzucające się w oczy. Pomarańczowe, niebieskie czy bordowe będą idealnym wyborem, jeśli chcemy nieco się odmłodzić. Popularne są obecnie również różnego typu wzory, które pokazują, że osoba nosząca okulary ma do siebie dystans i jest pozytywnie nastawiona do życia.

Nie za grube, nie za cienkie

Jeśli decydujemy się na oprawki w kolorze, to warto dobrać odpowiednią ich grubość. Jeszcze do niedawna bardzo modne były wyraziste oprawki, dziś jednak powoli odchodzą one w niepamięć. O ile były one dobrym wyborem dla osób młodych, o tyle osoby nieco starsze dodawały sobie nimi lat. Jednocześnie pamiętajmy, że zbyt cienkie oprawki także nie będą dobrym wyborem – w takim przypadku lepiej w ogóle zrezygnować z koloru, stawiając na modele przezroczyste. W poszukiwaniu odpowiedniej grubości oprawek, warto sięgnąć po okulary Prada, które są nie tylko bardzo modne, ale i uniwersalne. 

Jakich okularów nie powinniśmy wybierać?

Jak już wiadomo, kształt oprawek dobieramy odpowiednio do kształtu twarzy, a jednocześnie zwracamy uwagę na to, aby nie były one ani za grube, ani zbyt cienkie. Niemniej jednak uważajmy jeszcze na jeden model, a mianowicie na bardzo modne w ostatnim czasie lenonki. Pasują one głównie młodym osobom, pomagając podkreślić indywidualność i własny styl, jednak osoby starsze powinny z nich zrezygnować. Nie zawsze to, co modne, okazuje się praktyczne, zwłaszcza w kontekście odmładzania. Tak właśnie jest w przypadku lenonków. Na szczęście do wyboru mamy mnóstwo innych modeli, dzięki którym uda nam się osiągnąć wymarzone rezultatyRównie ciekawe tematy

Sprawdź:   Jak dobrać odpowiedni dla siebie biustonosz sportowy?

Share this post

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *