Modelio

Prywatne opinie i porady dotyczące stylu ubierania się i najnowszych trendów mody.

Porady

Stylowe drzwi, o jakich zawsze marzyłaś. Jakie powinny być?

Stylowe drzwi, o jakich zawsze marzyłaś. Jakie powinny być?

Chcesz kupić stylowe drzwi do swojego mieszkania? Przeczytaj nasz artykuł, w którym znajdziesz wskazówki dotyczące wybierania wymarzonych skrzydeł. Dzięki nim z pewnością dokonasz właściwego zakupu!

Stylowe drzwi mogą odmienić każde wnętrze. Warto jednak pamiętać, że muszą być odpowiednio dobrane!

Stylowe drzwi – czyli jakie?

Wybór drzwi jest decyzją na lata, dlatego musi być dobrze przemyślany. Zanim podejmiesz decyzję o zakupie stylowych skrzydeł, pamiętaj, że powinny być one odpowiednio dobrane kolorystycznie, jak i stylistycznie zarówno do charakteru pomieszczenia, jak i do jego wyposażenia. Tylko w ten sposób stworzysz spójną i stylową kompozycję. Warto tutaj dodać, że drzwi są elementem mocno eksploatowanym, dlatego powinny być solidnie wykonane. Wymarzonych skrzydeł możesz poszukać w ofercie baranskidrzwi.pl. Jest to doświadczona firma, która specjalizuje się w produkcji drzwi o wysokiej jakości.

Na jakie cechy drzwi zwrócić uwagę przy zakupie?

Przed zakupem stylowych drzwi, musisz zastanowić się nad kilkoma cechami skrzydeł. Mowa tutaj o:

 • wymiarach skrzydeł – podstawowa szerokość drzwi wynosi 80 cm, a szerokość około 200 cm;
 • rozwiązaniu przylgowym lub bezprzylgowym – najczęściej stosowane są drzwi przylgowe, jednak przy nowoczesnych i stylowych wnętrzach wybierane są bezprzylgowe;
 • rodzaju zawiasów – mogą być ukryte lub widoczne;
 • kierunku, w jakim będą się otwierać drzwi – do wyboru są drzwi lewe lub prawe;
 • rodzaju płaszczyzny – może być płaska, profilowana, szklana;
 • dodatkach – klamka i zamek.

Popularne stylowe skrzydła

Zastanawiasz się, jakie skrzydła jest obecnie najpopularniejsze? Najczęściej kupowane są drzwi drewnopodobne. Są to produkty, które imitują różne gatunki drewna. Dużym zainteresowaniem cieszą się również drewniane drzwi, które ze względu na swoją naturalność świetnie prezentują się w wielu aranżacjach. Coraz więcej klientów decyduje się także na drzwi harmonijkowe lub przesuwne, dzięki którym mogą zaoszczędzić sporo miejsca, nie tracąc na atrakcyjności pomieszczenia. Jeśli chodzi o kolor, to najpopularniejsza jest biel. Białe drzwi sprawdzą się w każdym stylowym pomieszczeniu.

Sprawdź:   Wygodne sandały damskie – must-have na wiosnę!

Do czego powinno dobierać się kolor drzwi?

Nie ma tutaj jednoznacznej odpowiedzi. Ogólnie uważa się, że drzwi powinny być dobrane kolorystycznie do podłogi, ścian, mebli lub dekoracji. Barwa skrzydeł musi uzupełniać się z którymś z wymienionych elementów i w ostateczności tworzyć spójną całość. Jednak drzwi mogą być też centralnym punktem pomieszczania bądź zupełnie na odwrót – mogą stanowić tło całej aranżacji. Warto tu pamiętać, że wybór kolorystyki i poczucia estetyki jest też sprawą indywidualną. Powinno wybierać się takie odcienie, w których będzie się dobrze czuło.

Stylistyka pomieszczeń a kolor drzwi

Jeśli urządzasz pomieszczenie w jakiejś konkretnej stylizacji, to warto dowiedzieć się, jaki kolor drzwi będzie najlepiej do niej pasował. Poniżej znajdziesz przykłady popularnych aranżacji:

 • stylu glamour – najlepszym wyborem będą przeszklone drzwi w odcieniu mebli;
 • styl nowoczesny – skrzydła powinny mieć stonowaną barwę;
 • styl klasyczny – postaw na przezroczyste przeszklone drzwi.

Ciekawe propozycje skrzydeł w różnych stylach znajdziesz tutaj: baranskidrzwi.pl.

Jakich błędów unikać wybierając drzwi?

Wybór drzwi jest bardzo ważny. Dlatego warto wiedzieć, czego unikać wybierając skrzydła. Do najczęściej popełnianych błędów zaliczamy między innymi:

 • niedopasowanie koloru skrzydeł do elementów wykończeniowych – źle dobrana barwa często powoduje chaos w pomieszczeniu;
 • niechlujnie i niepoprawnie wykonany montaż;
 • rozpoczynanie prac remontowych od zakupu drzwi – to zadanie powinno być zostawione na sam koniec remontu, gdy już wnętrze będzie wykończone;
 • zwracanie uwagi tylko na wygląd skrzydeł – wygląd to nie wszystko, drzwi muszą być też solidnie wykonane.

Jeśli zdecydujesz się na zakup stylowych drzwi, to pamiętaj o ich prawidłowym montażu. Gdy skrzydła będą niepoprawnie osadzone, to mogą nie spełniać one swojej funkcji, co może wiązać się z dodatkowymi kosztami.

Sprawdź:   Czarny golf damski – dopasowany do każdej okazji
Równie ciekawe tematy

Share this post

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *